www.liqpharm.com

www.zamowdoapteki.pl

Profil facebook

Opublikowano: 2020-05-01

Witamina C i filtr UV - idealne połączenie na lato

Witamina C w przemyśle kosmetycznym stosowana jest od wielu lat. W związku z tym, jest doskonale przebadana i można znaleźć niezliczone publikacje potwierdzające jej wyjątkową skuteczność. Silna ochrona antyoksydacyjna, pobudzenie syntezy kolagenu, działanie przeciwzmarszczkowe i redukcja przebarwień to tylko część korzyści płynących ze stosowania witaminy C. Niestety, przez lata zdążyło narosnąć wokół niej wiele mitów, a szczególne kontrowersje wzbudza stosowanie jej latem. Pragniemy uspokoić gdyż aplikacja kosmetyku z witaminą C, w odpowiedniej postaci, jest nie tylko bezpieczna ale wręcz wskazana w okresie silnego nasłonecznienia.

Działanie witaminy C dla naszej cery jest nieocenione. Gdy nasłonecznienie jest intensywne ochrona skóry nie kończy się na zastosowaniu kremów z filtrami.  Filtry UV działają poprzez absorbowanie promieni słonecznych lub tworzenie warstwy rozpraszającej promieniowanie, a ich idealnym uzupełnieniem jest właśnie witamina C w postaci kwasu L-askorbinowego. Ten silny antyoksydant neutralizuje wolne rodniki  i niweluje efekty ich działania, czyli stany zapalne, uszkodzenia tkanek i tworzenie się komórek patologicznych. Ponadto systematycznie stosowana witamina C rozjaśnia powstałe przebarwienia posłoneczne. W warunkach laboratoryjnych wykazano, że aplikacja 15% witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego redukuje rumień wywołany przez UVB o 52%. Niestety witamina C jest cząsteczką niestabilną - szybko traci swoje cenne właściwości w wyniku kontaktu z powietrzem lub poddana działaniu wysokiej temperatury. Stabilniejsze pochodne, jak palmitynian askorbylu czy magnezowy fosforan askorbylu, rozwiązują w pewnym stopniu tę niedogodność, jednak ich efektywność i przyswajalność jest niska, w porównaniu do czystego, aktywnego kwasu L-askorbinowego.

Witamina C w postaci kwasu L-askorbinowego jest dobrze tolerowana przez skórę i może być stosowana codziennie, przez 365 dni w roku. Dobrze łączy się też z kuracjami retinolem, kwasami AHA, innymi przeciwutleniaczami, a przede wszystkim doskonale współpracuje z filtrami UV. Pierwsze efekty jej stosowania zauważalne są na skórze wyjątkowo szybko. Jest jednak kwasem, delikatnym, należącym do grupy PHA i ma dość niskie pH. W przypadku skóry bardzo wrażliwej może spowodować przejściowe pieczenie, zaczerwienienie i łuszczenie. Należy wówczas skrupulatnie dbać o ochronę UV i regenerować barierę naskórkową stosując dodatkowo kremy odżywcze i nawilżające.

Jeżeli szukacie dla siebie kosmetyku z witaminą C na lato, zwróćcie uwagę by posiadał następujące właściwości:

  •  odpowiednia postać witaminy C - kwas L- askorbinowy
  • wysokie stężenie- optymalne to 15%
  • odpowiednie pH ok 3.0
  • obecność dodatkowych substancji antyoksydacyjnych (np. witamina E)

Kwas L-askorbinowy w postaci niezjonizowanej najlepiej działa w połączeniu z tokoferolem czyli witaminą E, innymi przeciwutleniaczami oraz nawilżającym kwasem hialuronowym. Takie właściwości i skład posiada LIQ CC Serum Light i Rich z 15% witaminą C, które można stosować zarówno przed jak i po ekspozycji na słońce Najlepiej rozpocząć aplikację na kilka dni przed przed planowaną kąpielą słoneczną. Witamina C osiąga maksymalną koncentrację w skórze po 3 dniach, a osoby o wrażliwej skórze mogą po tym czasie zrobić sobie 1-2 dni przerwy. Serum LIQ CC z 15% witaminą C jest dermokosmetykiem o właściwościach antyoksydacyjnych, wyrównującym koloryt skóry, dającym efekt rozświetlenia, który jest widoczny praktycznie już po pierwszej aplikacji. Przy dłuższym stosowaniu rozjaśnieniu ulegają przebarwienia, a intensywny wpływ na syntezę fibroblastów zapewnia działanie przeciwzmarszczkowe. Kwas L-askorbinowy zwiększa odporność skóry na promieniowanie UV, działa przeciwzapalnie, redukując przebarwienia pozapalne i hamuje tyrozynazę.

Niewątpliwie warto stosować witaminę C przez cały rok. Ta wyjątkowa substancja zawarta w Serum LIQ CC chroni nas przed wolnymi rodnikami, intensyfikuje działanie filtrów UV, rozjaśnia przebarwienia i działa przeciwzmarszczkowo na poziomie komórkowym. Pakując walizki na wakacyjny wyjazd pamiętajmy o idealnym połączeniu - serum z witaminą C i odpowiednio wysoki filtr UV. Udanego wypoczynku i pięknej pogody :)

Chmura tagów