www.liqpharm.com

www.zamowdoapteki.pl

Profil facebook

Opublikowano: 2021-08-10

Nie zawsze więcej znaczy lepiej

Czytamy z zaciekawieniem wpisy i komentarze osób stosujących produkty z gamy LIQC Dermocosmetics i nie ukrywany, że są dla nas nierzadko inspiracją i impulsem do działania. Gdy zachwyt nad efektami stosowania witaminy C nie słabnie, to od czasu do czasu przewijają się problemy związane z jej odpowiednią aplikacją. Spotkaliśmy się ze schematem stosowania kilku kropli dziennie oraz całej pipety, z kuracjami tygodniowymi lub 3-miesięcznymi, schematem aplikacji porannej i wieczornej lub tylko na noc. Najczęściej sprawdzają się wszystkie powyższe i gdy efekty są zadowalające, skóra gładka, rozświetlona, a naczynka uspokojone, to i my jesteśmy szczęśliwi niezależnie od obranego planu stosowania. Nieciekawie robi się tylko wtedy, gdy aplikujemy więcej niż należy.

Co ma znaczenie ?

- ilość aplikowanego produktu

- częstotliwość stosowania

- stężenie ma znaczenie

Dlaczego trudno jednoznacznie sprecyzować jaka powinna być optymalna ilość serum LIQC przy aplikacji? Zalecamy dla serum z witaminą C i E aplikować jedną pipetę na twarz, szuję i dekolt, a dla kwasu glikolowego i serum z retinolem zmniejszyć ilość do ½ pipety. Oczywiście jest to rozwiązanie idealne pod warunkiem, że wszyscy zwolennicy produktów LIQC posiadają ten sam rodzaj cery i skórę niewykazującą cech nadreaktywnej.

Przy naszej różnorodności musimy poświęcić uwagę na dostosowanie ilości aplikowanego serum do potrzeb naszej skóry, wówczas nawet dla skóry wrażliwej kuracja będzie odpowiednia. Musimy również dobrać odpowiednią dla nas częstotliwość stosowania - nie każda cera doceni codzienną aplikację witaminy C lub retinolu.

Warto bacznie obserwować jak zachowuje się skóra w trakcie kuracji i reagować gdy tylko coś nas zaniepokoi. Najczęściej to delikatne zaczerwienienie lub suchość. Wówczas należy odstawić produkt na 2-3 dni i po tym czasie powrócić do niego, aplikując początkowo mniejszą ilość, w większych odstępach czasowych. Stosując produkty o obniżonym pH dajmy skórze czas aby się przyzwyczaiła do nowej pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem, przy skórze wrażliwej, jest też łącznie serum z kremem nawilżającym lub odżywczym (szczególnie zalecane przy retinolu, witaminie C i kwasie glikolowym). Obserwując cierpliwie naszą skórę dojdziemy do pożądanych efektów.

Gdy więcej znaczy gorzej

Pomimo utrzymującej się na rynku tendencji do tworzenia produktów o coraz wyższym stężeniu (niezależnie czy to witamina E czy retinol), my niezmiennie trzymamy się optymalnych stężeń naszych składników. Jeśli Witamina C, to nie 25% (gdyż przy tak wysokim stężeniu dochodzi do generowania wolnych rodników już w kosmetyku – serum wykazywać będzie wówczas działanie prostarzeniowe), a 15% w obniżonym pH (dla maksymalnego wykorzystania jej właściwości). Gdy Retinol, to nie 1% lub 2% tylko po to, by było go więcej od konkurencji (nie patrząc na intensywny stan zapalny wywołany po kilku aplikacjiach), ale 0.3% - co pozwoli na efektywne włączenie Retinolu do pielęgnacji codziennej zarówno osobom zaczynającym przygodę z witaminą A, jak i tym, którzy stosują Retinol codziennie. Stężenia substancji aktywnych zastosowanych w gamie LIQC Dermocosmetics mają potwierdzenie w badaniach aplikacyjnych i publikacjach naukowych. Fakt ten przekonuje nas bardziej niż zaawansowane działania marketingowe.

Liczymy na Waszą rozwagę i prosimy zachować czujność pamiętając, że nie zawsze więcej znaczy lepiej.

Chmura tagów